rendező: Mihályfi Imre forgatókönyvíró: Marosi Gyula dramaturg: Benedek Katalin producer: Drabik János, Lendvai György operatőr: Jankura Péter zenei szerkesztő: Herczeg László vágó: Eszlári Beáta
Mádi Szabó Gábor (nagypapa) Pásztor Erzsi (nagymama) Szarvas József (Imre) Csonka Ibolya (Katalin) Ujlaki Dénes (Tóni) Szirtes Ágnes (Teri) Kovács Patrícia (Zsuzsi) Bagó Bertalan (Géza) Szalay Mariann (Irén) Rajhona Ádám (Jenő úr) Horváth Péter (Gerecse) Székely B. Miklós (Benyókám) Kiss Jenő (János) Jászai Jolán (öregasszony) Völgyi Melinda (Muci)
Magyarország, a rendszerváltás utáni évek. Idősebb Szórád Imre hosszas tépelődés után nagy elhatározásra jutott. A kárpótlási jegyeket nem osztja szét a gyermekei között, hanem gondoskodik róla, hogy arra fordítsa a család amiért kapta. Felajánlja, hogy az a gyermeke aki hajlandó az ősi Szórád-földeket visszavásárolni és műveli is azokat egy összegben megkapja a kárpótlási jegyeket és az azért kapott tulajdont mind a nevére írják. A családban senki nem örül a hírnek. Imre, a legidősebb gyermek a városban él, művezetőként dolgozik egy gyárban. Második házasságában boldog, feleségével kislányukat nevelik. Imre úgy érzi, ezért őt eleve kizárták a családi vagyonból. Teréz, a második gyermek a falu közjegyzője férjével - Tónival, a volt tsz gépszerelőjével - szülei portájára építkeztek és itt laknak az öregekkel. Tóni most munkanélküli, de nem vállalkozó fajta, még a saját kárpótlási jegyével sem tudja, hogy mit kezdjen. Géza, a legfiatalabb fiú most nősült, felesége gyermeket vár. Építkeztek és vállalkozásuk, a település egyik kis boltja még a megélhetésüket sem nagyon fedezi. Imre inkább jönni-menni, kereskedni akar, eszébe sincs a földet túrni. Az unokák még kicsik, mind tanulnak. A nagyapa pedig nem gondolja meg magát. Abban reménykedik, hogy valamelyik gyermekének mégis megjön a kedve a földműveléshez.