rendező: Szőke András író: Szőke András forgatókönyvíró: Szőke András, Grecsó Krisztián producer: Sándor Pál operatőr: Halász Gábor zene: Márta István díszlettervező: Sajber Judit vágó: Miklós Mari
Derzsi János (Tüdő Sándor) Zelei Gábor (Retek Krisztián) Szarvas József (Béke Dezső) Badár Sándor (Zsuzsa Lajos) Rostás Róbert (Zsuzsa Tamás) Bordán Irén (K. Kiss Eszter) Martinovics Dorina (K. Kiss Csenge) Hernádi Judit (Kaukker Erzsike) Farkasházi Réka (Ida) Szőke András (postás) Horváth János (kövér férfi) Márta István (zenész) Fábry Sándor (német turista) Farkasházy Tivadar (üvöltöző városi állomásfőnök)
Négy régi jó barát - a rendszerváltásig mindnyájan vasutasok - a leépítések áldozatai lesznek. Sok évvel ez után amikor már a régi állomást is elhordták a tolvajok, Honos falu egykori állomásfőnöke Zsuzsa Lajos értesítést kap a városból, hogy menjen be az állomás irodájára. A MÁV ugyanis ezt a szárnyvonalon lévő állomást nézte ki, hogy a Taszáron állomásozó katonáknak szállított árut ellenőrizzék. Lajos, hogy a négy barát alkalmilag újra álláshoz jusson azt hazudja, hogy az állomás még létezik és képesek ellátni a feladatot. Az ellenőrzés persze nagyon szigorú. Lajos kap egy ultramodern mobiltelefont, hogy azzal állandóan felvételeket készítsen a munka menetéről. A "rövid póráz" rengeteg hazugságra kényszeríti őket lévén, hogy még állomás sincs. A taszári áruból azonban remekül élnek. Olyannyira, hogy nem elégszenek meg a saját szükségleteik kielégítésével, kereskedni is szeretnének hadtáptól lopott áruval. Ehhez azt a hazugságot találják ki, hogy vállalkozás formájában beindítják a személyforgalmat Honos állomásról. Míg a felnőttek hazudoznak addig a fiatalok szerelemre lobbannak. Legalábbis a kamasz narrátorunk, Zsuzsa Tamás belezúg a taszári üzemfőnökség vezetőjének lányába aki néhány évvel idősebb nála.