Damian Lewis (Norman Harris) Victoria Haralabidou (Niki Douka) Andréa Ferréol (Emine) Evi Saoulidou (Haro) Dimitri Katalifos (kapitány) Yorgos Makris (Prodromos) Steven Berkoff (Karaboulat)
Poétikus film a XX. század '20-as évek Görögországáról, ugyanakkor hiteles történelmi és életrajzi dokumentumokra épül Pantelis Vulgaris epikus műve. 700 gyönyörű fiatal szűz leány menyasszonyként indul el hazájából - Görögország, Törökország, Oroszország és Armenia - hajóval Amerikába, hogy megtalálja párját. Ők az úgynevezett "postán rendelt feleségek". A háttérben a húszas évek Kis-Ázsiája ahol dúl a görög-török háború és nyomában a rettentő szegénység. A férfiak vagy a háborúban vagy a századelőn még kivándoroltak Amerikába szerencsét próbálni. Ezek az egytől-egyig ártatlan szépségek abban a reményben szállnak hajóra és húsz napon át álmaikban, reményeikben élnek. Hisznek abban, hogy majd az új világban megtalálják a várva várt boldogságot. Ugyanerre a hajóra száll fel Norman Harris amerikai fotográfus és újságíró akit megbabonáz, ugyanakkor elszomorítja e 700 ázsiai nő sorsa. Niki, egy görög kis faluból, Szamothráki tenger közeli falvából száll hajóra, hogy Chicagóban hozzámenjen egy görög tengerészhez, Prodromos-hoz. Norman és Niki ugyanazon a hajón utaznak. A fotós az első osztályon, Niki a harmadosztályon, a 700 menyasszonnyal együtt. A hajóút során egymásba szeretnek, de különböző társadalmi réteghez és kultúrához tartoznak mely nem engedheti, hogy együtt álmodozzanak a jövőről és a beteljesületlen nagy álmok országáról.
Teljes felirat szerintem ami itt forcedként van jelölve ... a 2. hangsávhoz.
Az 1. hangsáv magyar, a 2. hangsáv az eredeti ... van benne angol, görög, spanyol ...
szinkron: Damian Lewis-Kaszás Gergő, Victoria Haralabidou-Botos Éva, Andréa Ferréol-Moor Marianna valamint Szélyes Imre, Orosz Helga, Szersén Gyula. Magyar szöveg Csizmás Kata, szerkesztő Németh Beatrix, vágó Talpas Iván, hangmérnök Miklós Miklós, gyártásvezető Pálinkó Mária, szinkronrendező Aprics László. A szinkron a Duna Televízióban készült.