Főoldal | Regisztráció | Belépés Üdvözöllek Vendég | RSS




  • Oldal 1 / 1
  • 1
Fórum » Filmek műfajok szerint » Ismeretterjesztő - Dokumentum » Kapitalizmus: Szeretem! (Capitalism: A Love Story - dokumentumfilm - 2009)
Kapitalizmus: Szeretem!
ArchieToshD3Dátum: Csütörtök, 2021-07-22, 10:06 | Üzenet # 1
Pincér
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 1319
Állapot: Offline
Kapitalizmus: Szeretem!

Capitalism: A Love Story



színes, szinkronizált amerikai dokumentumfilm, 122 perc, 2009



rendező: Michael Moore
forgatókönyvíró: Michael Moore
producer: Anne Moore, Michael Moore
ügyvezető producer: Bob & Harvey Weinstein, Kathleen Glynn
operatőr: Daniel Marracino, Jayme Roy
zene: Jeff Gibbs
vágó: Todd Woody Richman


IMDb Port Filmkatalógus



Michael Moore



A film témája a kapitalizmus és a világválság, valamint a kettő közötti összefüggések, párhuzamok boncolgatása. A mohóság az emberiség egyik kiirthatatlan jellemzője, egyúttal a kapitalizmus melegágya - és ez nem csak az Amerikai Egyesült Államokra igaz, hanem a világ bármelyik kapitalista országára. A néző egy átfogó képet kap arról, hogy az USA hogyan vált egyeduralkodóvá, milyen társadalmi, politikai és gazdasági okok, cselekedetek sora vezetett idáig, hogy mekkora szerepet játszott (és játszik mindmáig) a kapitalizmus és a komollyá fejlődött világválság kialakulásában a lakosság, valamint a bankárok és politikusok kasztja. A film nem csak tényfeltáró alkotás, hanem keresi a választ arra is, hogy melyek lennének a szükséges lépések a rendszer megreformálásához, és hogy a kapitalizmus farkasait - akik bármire képesek egy kis extraprofitért - hogyan lehetne megfékezni.








 
Fórum » Filmek műfajok szerint » Ismeretterjesztő - Dokumentum » Kapitalizmus: Szeretem! (Capitalism: A Love Story - dokumentumfilm - 2009)
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Keresés:

Copyright MyCorp © 2024
Szeretnék ingyenes honlapot a uCoz rendszerben



buckoka3778 (6131), István7196 (23710)